Virtuální asistentka v kurzu

Snažíte se průběžně vzdělávat a rozšiřovat si obzory? Buďte v kurzu!
virtuální asistentka v kurzu

Celoživotní vzdělávání je klíčovým prvkem každé profesní dráhy, a to zvláště v dnešní době rychlých změn a technologického pokroku. Pro virtuální asistentky nabízí příležitosti k rozšiřování nabízených služeb a udržení si konkurenceschopnosti na trhu práce. Kurzy zaměřené na virtuální asistenci, digitální nástroje a komunikační dovednosti mohou posílit schopnosti potřebné v této roli.

Řada virtuálních asistentek se k vlastnímu podnikání dostane v průběhu rodičovské dovolené. Některé k podnikání přivede touha nevypadnout úplně z pracovního procesu, další maminky pracují z finančních důvodů. Častou motivací je také potřeba efektivněji koordinovat práci a osobní život. Investice do vzdělávání poskytne ale výhodu i při návratu do práce po rodičovské nebo pro nalezení lépe placené práce.

Na trhu je velké množství nejrůznějších kurzů od menších agentur po velká školící centra. Cena za kurz se pohybuje od několika stovek po desítky tisíc korun a je docela obtížné vybrat z široké nabídky kurzy s nejlepším poměrem cena/výkon. Proto  může být příjemnou pomocí aktuálně běžící program MPSV s názvem „Jsem v kurzu“.

 

Jsem v kurzu!

O co tedy vlastně jde? Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje zájemcům příspěvek na vybrané kurzy až do 100% ceny kurzu. Přihlásit se může každý, kdo dokáže vysvětlit, jak mu daný kurz pomůže v získání nové pracovní příležitosti.

Nabídka kurzů je široká. Vyhledávání na stránkách MPSV je rozděleno do kategorií podle odborného zaměření. Možná je další filtrace např. podle formy vzdělávání (distanční, kombinovaná, prezenční) nebo místa konání. V nabídce jsou i akreditované rekvalifikační kurzy. Délka kurzů se pohybuje od jednoho dne po několik měsíců, přičemž nejdelší jsou právě kurzy s akreditací. Najdete zde dokonce i kurzy přímo určené pro virtuální asistentky.

Podpora pro každého?

Ze začátku se zdálo, že peníze na kurz dostane každý, kdo si zažádá. Poslední dobou se ale objevilo několik článků o zklamaných zájemcích, jimž úředníci z MPSV vzkázali, že jsou na trhu práce dostatečně upotřebitelní i bez dalšího vzdělávání.

Jak vyplnit přihlášku?

Jak tedy máte vyplnit přihlášku, aby Vám byl kurz schválen? To je otázka dne. Přihlášku bude posuzovat úředník, kterého musíte přesvědčit o nutnosti a prospěšnosti Vámi zvoleného kurzu ve vztahu k Vaší pozici na trhu práce.

Nejprve se musíte přihlásit přes datovou schránku nebo identitou občana.  Poté Vás bude čekat poněkud zdlouhavý dotazník, kde vyplníte informace o dosaženém vzdělání, nabytých dovednostech a jejich úrovni a o svých pracovních zkušenostech. Formulář není zrovna z uživatelsky nejpřívětivějších. Obzvláště těžkopádný je pak výběr vykonávané profese, kdy se na základě klíčových slov ukazuje postupně přednastavená nabídka. Já jsem například ve výběru nenašla pozici nákupčí ani zákaznické podpory, nedejbože projekt managera. Musela jsem se tedy zařadit pod kolonku „Odborní pracovníci v oblasti účetnictví, ekonomiky a personalistiky“. Za nejdůležitější ale stejně pokládám sekci doplňujících informaci, kde vlastními slovy popíšete motivaci k žádosti o kurz. Buďte co nejkonkrétnější. Pokud například chcete být virtuální asistentkou, protože s malými dětmi prostě nemůžete denně dojíždět dvě hodiny do kanceláře původního zaměstnavatele, napište to. Důležité je vypíchnout nutnost a bezodkladnost onoho školení a vysvětlit přesný mechanismus, jak Vám zrovna daný kurz pomůže neskončit na podpoře v nezaměstnanosti.

Žádost je možné podávat opakovaně a vyčerpat tak podporu do celkové částky 50 tis. korun. Podmínkou je vždy ukončení předešlého kurzu. Za zmínku stojí nutnost nechat se v rámci žádosti o kurz zapsat do evidence Úřadu práce jako zájemce o zaměstnání. Po absolvování kurzu Vás z evidence opět vyškrtnou, zatrhnete-li odpovídající volbu v přihlašovacím formuláři.

Tak co, chcete být také v kurzu? 😊 Napište mi o svých zkušenostech.

 

Virtuální asistentka Qta

13.11.2023

Přejít nahoru